Bitcoin w LYNX

Bitcoin to cyfrowa waluta, która ostatnio wywołała gorączkę wśród spekulantów i przyciąga coraz większą uwagę.  Jest całkiem możliwe, że w 2017 roku będzie to jeden z najciekawszych instrumentów finansowych pomimo, iż inwestorzy nie znaleźli jeszcze własnej drogi w handlu na bitcoinach i innych kryptowalutach.

Nic dziwnego, że zmienność jest nieporównywalna z tradycyjnymi aktywami inwestycyjnymi.

Bitcoin różni się pod wieloma względami od tradycyjnych produktów inwestycyjnych, podobnie jak forex i handel na zdecentralizowanych giełdach.

Na szczęście zaczynają  pojawiać się możliwości handlu Bitcoina poprzez znormalizowane instrumenty handlu, w szczególności poprzez ETN.

Poznaj opcje handlu BitXin w LYNX.

Bitcoin ETN

W LYNX można handlować na dwóch produktach z Bitcoinem.

ETN utworzony został przez XBT i jest publicznie notowany na sztokholmskiej giełdzie. Jest to pierwszy indeks bitcoin – Bitcoin Tracker One notowany na giełdzie w koronach szwedzkich (SEK). Po sukcesie szwedzkiego trackera XBT, wydany został drugi ETN – Bitcoin Tracker Euro, który jest notowany w euro.

ETN inwestuje w Bitcoin, który jest wyceniany w dolarach amerykańskich – „para walutowa’’ BTC/USD

Bitcoin tradycyjnie działa podobnie jak para walutowa, nie tylko wobec dolara, ale także wobec innych walut jak euro BTC/EUR czy japońskiego jena BTC/JPY lub wobec innych krypto walut Ethereuym (ETH/BTC).

Co to jest ETN?

Bitcoin Tracker One to produkt ETN – Exange Trade Note. Jest to w istocie produkt bardzo zbliżony do bardziej znanego ETF lub akcji wymienionych funduszy. Produkty te są popularne ze względu na niskie koszty oraz są przedmiotem na scentralizowanych i regulowanych giełdach.

Różnią się jednak strukturą. ETF ma w swoim portfelu zakupione bezpośrednio papiery wartościowe. Z drugiej strony ETN jest raczej podobny do obligacji opisującej rozwój cen aktywów bazowych. Ważne jest aby ocenić wiarygodność firmy wydającej te produkty, ponieważ inwestor jest narażony na ryzyko bankructwa emitenta.

Ze względu na strukturę, ETN często ma niższy poziom błędu śledzenia lub odchylenia od podstawowego składnika aktywów. Innymi słowy ETN potrafią precyzyjnie opisać rozwój ceny instrumentu bazowego.

Cechy Bitcoin Tracker

Bitcoin Tracker One opisuje ewolucje pary BTC/USD. Kurs walutowy pochodzi z cen bitowych z BitTorrents, takich jak Bitfinex, Bitstamp i GDAX, które dostarczają podstawowych danych referencyjnych. Powstała średnia jest następnie przeliczana na szwedzkie korony lub euro.

Mnożnik Bitcoin Tracker One wynosi 0.005, co oznacza, że ​​zmiana szybkości transmisji bitów (BTC / USD) o 1.000 USD spowoduje zmianę ceny trackera o 5 USD. Mnożnik euro Bitcoin Tracker jest dziesięć razy większy.

Te instrumenty nie mają czasu ważności. Roczna opłata za zarządzanie funduszem wynosi 2,5%.

Notowane na Nasdaq Nordic Exchange w Sztokholmie pod ISIN SE0007126024 (Bitcoin Tracker One) i SE0007525332 (Bitcoin Tracker Euro). Pierwszy sprzedaje się w szwedzkich koronach, a drugi w euro. Ticker to BITCOINXB.

Dostawca XBT nie otwiera żadnego ryzyka rynkowego, a cała płynność emitowana przez ETN jest w pełni pokryta przez wartość zakupionych bitcoin. Prospekty dotyczące obu produktów ETN są zatwierdzane przez szwedzkie organy regulacyjne i są przede wszystkim notowane na szwedzkiej giełdzie Nasdaq Nordic w Sztokholmie.

Dostawca XBT należy do grupy KnCGroup, szwedzkiej organizacji, która jest światowym liderem w dziedzinie wydobywania tych kryptowalut.

Dlaczego warto handlować Bitcoin przez ETN?

Jedną z głównych zalet jest prostota. Ponieważ papiery wartościowe są notowane w taki sam sposób jak szwedzkie papiery wartościowe lub inne udziały. Podczas handlu widzisz liczbę sztuk kupowanych lub sprzedawanych w portfelu, a także możesz śledzić rozwój cen, ponadto można handlować tylko w godzinach otwarcia giełdy.

Dla większości inwestorów najważniejszym atutem jest bezpieczeństwo. Biorąc pod uwagę, że produkty wydane przez Dostawcę XBT są zatwierdzane przez Szwedzki Organ Regulacyjny (FSA) i notowane na scentralizowanej Giełdzie Papierów Wartościowych w Nasdaq. Jest to kluczowa cecha, ze uwagi na częstotliwość problemów na rynkach.

Handel Bitcoin w LYNX

LYNX umożliwia handel ETN w obu walutach. Aby znaleźć ETN na platformie LYNX, postępuj zgodnie następującym:

Ważne jest, aby pamiętać o płynności tych ETN. Zgodnie z dostępnymi informacjami na stronach Szwedzkiej Giełdy Papierów Wartościowych SFB korony szwedzkie są wielokrotnie płynniejsze.

Cenę tego ETN można znaleźć bezpłatnie na stronie, na przykład w Bloomberg.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących obrotu bitcoinami ETN, prosimy o kontakt pod numerem 800 080 563.

Zastrzeżenie: Handel na kryptowalutach lub przyłączonych  do nich instrumentami jest związany z wysokim ryzykiem.