Aktywacja Stock Yield Enhancement Program (SYEP)

Możesz zarobić dodatkowe środki, jeśli pozwolisz brokerowi na wypożyczanie Twoich akcji innym inwestorom w celu sprzedaży spekulacyjnej.

Stock Yield Enhancement Program (SYEP) pozwala brokerowi wypożyczać akcje w zamian za zabezpieczenie gotówkowe i pożyczać je inwestorom którzy chcą dokonać krótkiej sprzedaży i spekulować na spadku akcji jednocześnie płacąc odsetki od pożyczonych akcji. Jeśli uczestniczysz w tym programie możesz otrzymać wynagrodzenie z odsetkami od inwestora który pożyczył Twoje akcje.

Program ten jest oferowany do wszystkich posiadaczy rachunku marżowego oraz posiadaczy rachunków gotówkowych o kapitale powyżej 50 000 USD. W programie dostępne są tylko akcje amerykańskie i kanadyjskie.

W programie mogą być wykorzystane wyłącznie w pełni opłacone akcje, a nie papiery wartościowe utrzymywane za pomocą dźwigni finansowej.

Zawsze można sprawdzić, ile możesz otrzymać za akcje pożyczone, a każdego dnia odsetki są zapisywane na Twój rachunek.

Program nie ogranicza Cię w żaden sposób w posiadaniu Twoich akcji. Nawet jeśli Twoje akcje są pożyczone innemu inwestorowi, możesz je sprzedać w każdej chwili bez żadnych ograniczeń. Nadal jesteś ich właścicielem. Nie zmienia się również pozycja depozytu zabezpieczającego.

Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż akcji, które pożyczyłeś dla innego inwestora, nie musisz podejmować żadnych dalszych kroków. Sprzedajesz akcje i automatycznie przestaniesz przyjmować korzyści związane z tym programem.

Aktywacja Stock Yield Enhancement Program (SYEP)

Rejestracja w SYEP zajmuje zaledwie dwie minuty. Postępuj w następujący sposób:

1. Na stronie www.lynxbroker.pl zaloguj się do zarządzania kontem, klikając Zaloguj się 1 a następnie wybierając Zarządzanie Kontem 2. Wpisz login i hasło takie samo jak do logowania do platformy handlowej.

2
1
2. W górnym pasku znajdź ikonę Menu 1 i kliknij w Settings 2.

1
2
3. Na następnym ekranie Account Settings 1zobaczysz możliwość wyboru  Stock Yield Enhancement Program 2

1
2
4. Zaznacz puste okienko 4 i potwierdź klikając w Continue 5. Następnie system poprosi cię, byś wyraził zgodę i zaakceptował umowę oraz warunki programu.
4
5

 Program zostanie aktywowany w kolejnym dniu roboczym.