CFD alternatywą dla handlu na ETF

Istnieje możlwiość handlu amerykańskimi funduszami ETF poprzez kontrakty CFD, które  są dostępne jako alternatywa dla handlu na ETF. Aby zapoznać się z listą amerykańskich ETF, które można również handlować jako kontrakty CFD, zapoznaj się z następującą stroną. W artykule tym omówiono, czym są kontrakty CFD oraz zalety i wady kontraktów CFD. 


Czym jest CFD?

Kontrakt na różnice kursowe (CFD) to produkt finansowy, który umożlwia handel, zarówno na wzrostach jak i spadkach ceny instrumentu bazowego. Jest to rzeczywiście umowa pomiędzy dwoma stronami kupującym i sprzedającym do rozliczenia kwoty równej różnicy pomiędzy ceną otwarcia a zamknięcia pozycji. Różnica w wartości kursowej (na przykład akcji lub ETF) jest rozliczana od momentu zawarcia umowy. Kupując CFD nie jest właścicielem instrumentu bazowego.

Rozliczenie zysku lub straty następuje po zamknięciu pozycji. W przypadku kontraktów CFD można zareagować zarówno na wzrost cen (pozycja długa) jak i na spadek cen (pozycja krótka) akcji lub ETF.

Kontrakty CFD są dostępne dla wielu różnych instrumentów bazowych. Za pośrednictwem LYNX można handlować kontraktami CFD na akcje, ETF lub indeksy. CFD zawsze reprezentuje wartość danego instrumentu bazowego. Aby wyjaśnić: jeden kontrakt CFD na Facebook ma teraz wartość około 181 USD, jeden CFD dla SPY ETF ma teraz wartość około 272 USD.

Jakie są plusy i minusy kontraktów CFD?

Kupowanie CFD odbywa się w taki sam sposób jak zakup akcji lub ETF. Kupując CFD, zajmujesz długą pozycję i tym samym reagujesz na wzrost cen. Jeśli sprzedajesz kontrakty CFD, zajmujesz krótką pozycję i tym samym reagujesz na spadek cen aktywów bazowych. Ceny kupna i sprzedaży kontraktów CFD są zasadniczo takie same, jak ceny bazowego składnika aktywów. Wszelkie wypłaty dywidend są dokonywane na Twój rachunek.

Oczywiście kontrakty CFD nie tylko przynoszą korzyści. Przede wszystkim płacisz odsetki za posiadanie kontraktu CFD, ponieważ otrzymujesz zaliczkę od strony wystawiającej. Ponadto, jako posiadacz kontraktu CFD, nie masz prawa głosu w firmie, tak jak ma to miejsce gdy posiadasz akcje.

Kolejną wadą, a jednocześnie zaletą, jest dźwignia. Poprzez obrót na marży można tworzyć większe pozycje z stosunkowo niewielką kwotą, dzięki czemu można szybciej generować wieksze zyski. Z drugiej strony dźwignia ta może również działać przeciwko tobie, jeśli pozycja nie będzie zgodna z oczekiwaniami.

Handel kontraktami CFD w LYNX

W LYNX możesz handlować CFD na całym świecie po bardzo konkurencyjnych cenach. Przegląd kosztów transakcyjnych i stóp procentowych mających zastosowanie do kontraktów CFD można znaleźć na stronie LYNX w zakładce opłaty i prowizje.

Kontrakty CFD jako alternatywa dla ETF

Aby sprawdzić listę amerykańskich ETF, które są dostępne poprzez handel na kontraktach CFD, zapoznaj się z następującą stroną. Poniższa tabela wskazuje 10 najczęściej handlowanych funduszy ETF poprzez kontrakty CFD  i jest alternatywą dla handlu.

Symbol CFD Waluta
SPY SPDR S&P500 ETF Trust USD
EEM iShares MSCI Emerging Markets ETF USD
XLF Financial Select Sector SPDR Fund USD
VXX iPATH S&P 500 VIX Short-Term Futures ETN USD
QQQ PowerShares QQQ Trust Series 1 USD
GDX VanEck Vectors Gold Miners ETF USD
UVXY ProShares Ultra VIX Short-Term Futures ETF USD
EFA iShares MSCI EAFE ETF USD
XIV VelocityShares Daily Inverse VIX Short Term ETN USD
IWM iShares Russell 2000 ETF USD

exclamationamrk-75x75

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

62.5 % rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.