Jak można dokonać transakcji poza regularnymi godzinami handlowymi?

Tak, z LYNX możesz handlować poza regularnymi godzinami. Giełda w USA jest otwarta od 15:30 do 22:00 czasu środkowoeuropejskiego, ale w Lynx nie trzeba czekać do południa lub wieczora. LYNX umożliwia swoim klientom handel poza godzinami otwarcia giełdy.

Przed rozpoczęciem działania giełdy można przesyłać swoje zamówienia od godziny 10:00 (CET) oraz po zamknięciu giełdy przez kolejne cztery godziny aż do 02:00 (CET).

Aby móc składać zamówienia poza regularnymi godzinami działania giełdy, należy mieć włączoną także taką opcję na platformie TWS.  Aby tego dokonać zaloguj się na platformę TWS i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

W lewym górnym rogu kliknij na Edit 1 i następnie Global configuration 2

1
2
W menu wybierz Preset 1, a następnie zaznacz opcję Allow na uruchomienie lub zakończenie działania poza zwykłymi godzinami pracy 2 i potwierdź, klikając przycisk OK.3

1
2
3

W ten sposób aktywujesz możliwość handlu poza regularnymi godzinami otwarcia giełdy (ORTH). Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że poza regularnymi godzinami handlu na rynkach płynność jest znacząco niższa , a różnice między cenami kupna i sprzedaży mogą być wyższe niż w przypadku, gdy giełda jest otwarta.

Co więcej, w przypadku handlu poza regularnymi godzinami, możliwe jest jedynie użycie zlecenia limit order (LMT), ponieważ rynek w tym momencie nie jest jeszcze otwarty.

Aby określić godziny, w których można handlować danym instrumentem, kliknij dwukrotnie jego nazwę i wyświetl właściwości instrumentu. W zakładce regular trading hours możesz sprawdzić regularne godziny handlu, natomiast w zakładce total available hours sprawdzisz godziny w których możliwy jest handel danym instrumentem nawet poza regularnymi godzinami.