Czy możliwy jest handel poza godzinami otwarcia rynku?

Tak, w Lynx możesz handlować przed otwarciem i po zamknięciu rynku. Giełda w USA jest otwarta od 15:30 do 22:00 czasu środkowoeuropejskiego, premarket (przed otwarciem rynku) zaczyna się już od godziny 10:00, natomiast aftermarket (po zamknięciu rynku) dla większości akcji kończy o godzinie 01:00 w nocy.

Aby móc składać zlecenia poza regularnymi godzinami otwarcia rynku, należy włączyć taką opcję na platformie TWS lub w oknie zlecenia. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

W lewym górnym rogu kliknij na Edit, a następnie Global Configuration. 

1
2
W menu wybierz Presets1, a następnie zaznacz opcję Allow order to be activated, triggered, or filled outside of regular trading hours2 a następnie potwierdź klikając OK.

1
2
3
Handel poza regularnymi godzinami handlu (ORTH) jest już  aktywowany.  Ważne jest jednak, aby pamiętać, że poza regularnymi godzinami otwarcia rynku płynność jest znacznie mniejsza, a różnice między cenami kupna i sprzedaży mogą być wyższe niż w przypadku, gdy giełda jest otwarta.

Ponadto, w przypadku handlu poza regularnymi godzinami, możliwe są jedynie zlecenia z limitem, ponieważ w zlecenia Market nie mogą być złożone gdy rynek jest zamknięty. Należy więc  zmienić zlecenie MKT na LMT 3,

Aby określić godziny handlowe, w których można handlować na danym instrumencie, kliknij dwukrotnie na jego nazwę 1, a pokażą się właściwości instrumentu, w tym określone godziny handlu. Regular Trading Sessions to regularne godziny handlu (RTH), natomiast Total Available Hours to całkowite godziny w których handel jest możliwy, łącznie z godzinami pre i after market. 2

1
2