Jak poszerzyć dostęp do produktów?

LYNX daje inwestorom dostęp do ponad 150 rynków na całym świecie za pośrednictwem szerokiej gamy instrumentów. Dowiedz się, jak dodać więcej instrumentów do swojej platformy inwestycyjnej.

Aby wyświetlić bieżące aktywne pozwolenia na handel instrumentami, zaloguj się do Zarządzania Kontem wchodząc na www.lynxbroker.pl. Kliknij na  Zaloguj się 1, a następnie wybierz Zarządzanie kontem 2 z rozwijanego menu i zaloguj się podając swoją nazwę użytkownika i hasło.

2
1

Po zalogowaniu znajdziesz się w portalu klienta. U góry po prawej stronie kliknij w symbol Menu 1 i wybierz Settings 2:

1
2
Na kolejnej stronie po lewej stronie ekranu w sekcji Account Settings 1 znajdź podgrupę Trading i kliknij w Trading Permissions 2 :

1
2
W kolejnym kroku w sekcji zobaczysz aktualne pozwolenia do handlu na poszczególnych instrumentach. Tutaj możesz modyfikować istniejące pozwolenia (np. dodając rynki do już posiadanych) lub składać wniosek o pozwolenia na handel dodatkowymi instrumentami:

1

Aby zmodyfikować istniejące lub dodać nowe pozwolenie na handel instrumentem kliknij w pole instrumentu ”1″.

1
Następnie zaznacz1 to co Cię interesuje i kliknij przycisk Save 2.

2
1

Następnir pojawi się okno z warunkami handlu na danym produkcie i innymi zastrzeżeniami. Przeczytaj wszystko i jeśli się zgadzasz, złóż podpis w polu Sign Here 1. Podpis bez znaków specjalnych, z uwzględnieniem dużych i małych liter. Na końcu kliknij przycisk Continue 2.

1
2
Następnie powinieneś otrzymać potwierdzenie, że Twój wniosek został przyjęty i jaki jest horyzont czasowy, w jakim będzie rozpatrywany. Zwykle dzieje się to w ciągu 24 godzin.

Penny stocks/pink sheets i ADR/ADS

W przypadku Penny Stocks są to akcje małych spółek, zwykle wyceniane do 5 USD, które są przedmiotem obrotu na amerykańskim rynku pozagiełdowym, czyli na nieregulowanym rynku. Należy pamiętać, że jest to najbardziej ryzykowny segment akcji, którymi można handlować jako inwestor lub trader i istnieje duże ryzyko utraty kapitału. Możesz odnaleźć to w kategorii Akcje/USA , „Penny stocks“.

Pod tą kategorią ukryte są również akcje spółek zagranicznych, które są przedmiotem obrotu w USA w formie tzw. ADR. Jeśli chodzi o kategorię „niesponsorowane ADR”, przedmiotem obrotu są również pozagiełdowe transakcje, które wymagają tego specjalnego zezwolenia.

WAŻNE

Handel na akcjach groszowych wymaga również posiadania doświadczenia oraz  co najmniej dobrej wiedzy  w zakresie handlu na opcjach.

  • Jednym z celów inwestycyjnych powinien być aktywny i spekulacyjny handel.

Jeśli podczas składania wniosku pojawią się komunikaty (Error) odnośnie Twoich informacji finansowych, możesz dokonać tych zmian samodzielnie aktualizując Financial Information w Account Settings

Wszyscy inwestorzy, którzy chcą handlować tego typu akcjami, będą musieli najpierw  posiadać dodatkowe zabezpieczenie rachunku w formie aplikacji zabezpieczającej na telefon komórkowy lub sms, więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

 

China Connect

LYNX jest pierwszym brokerem w Polsce, który handluje akcjami prawie 600 chińskich firm na giełdzie w Szanghaju. Akcje-A to akcje chińskich spółek notowane na giełdzie w Szanghaju, przeznaczone przede wszystkim dla chińskich inwestorów. Dzięki współpracy giełd w Szanghaju i Hongkongu chińskie akcje są również dostępne dla polskich inwestorów za pośrednictwem LYNX.

Również jest wymagane specjalnege pozwolenie do handlu.

Produkty lewarowane

Charakterystyczna kategoria produktów, która obejmuje możliwość handlu produktami lewarowanymi, aktywami eksponowanymi na kryptowaluty oraz produktami związanymi ze zmiennością. We wszystkich przypadkach są to bardzo zmienne dane i wzorce, więc ryzyko jest znowu bardzo wysokie. Niedozwolone dla poszczególnych krajów, tylko globalnie.