Jak włączyć notowania w czasie rzeczywistym?

Jeśli jesteś zainteresowany danymi na żywo (real -time data) dla produktów oferowanych przez LYNX, musisz je subskrybować. Dane są własnością giełdy, a LYNX nie pobiera żadnej dodatkowej opłaty oprócz opłaty która obowiązuje na giełdzie.

LYNX nie zapewnia tickdata. Więc jeśli chcesz posiadać ten rodzaj danych, musisz  zwrócić się do zewnętrznych dostawców i zamówić dane bezpośrednio od nich. Zewnętrznymi dostawcami są np. IQ Feed, Rithmic, Kinetic, CQG, Sierra Chart.

Jeśli interesuje Cię przeglądanie danych w czasie rzeczywistym z LYNX postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Uwaga: W celu uzyskania danych na żywo wartość rachunku musi wynosić minimum 200 USD. Aby dane rzeczywiste były aktywne, wartość rachunku w dniu opłacania subskrypcji nie może być mniejsza niż 200 USD, inaczej subskrypcja zostanie anulowana.

Otwórz stronę internetową www.lynxbroker.pl w swojej przeglądarce i w prawym górnym rogu kliknij w Zaloguj się 1 a następnie wybierz Zarządzanie kontem 2 z rozwijanego menu. Zaloguj się za pomocą danych do logowania (nazwy użytkownika i hasła), których używasz logując się do platformy. Alternatywnie możesz zalogować się do Zarządzania Kontem używając bezpośrednio tego linku.

2
1
Następnie klikając w ikonę 3 w górnym pasku Menu wybierz Settings4:

2
1

 

Na kolejnej stronie w sekcji Trading Platform należy kliknąć w Market Data Subscriptions5, aby przejść do edycji subskrypcji danych rzeczywistych.

5
Na następnej stronie możemy zobaczyć zasubskrybowane przez nas dane. Aby dodać więcej, kliknij na koło zębate w sekcji Current Subscriptions  1.

Możesz tutaj również sprawdzić status subskrybenta Market Data Subscriber Status 2 Należy pamiętać, że klienci o statusie profesjonalnym mogą mieć wyższe ceny subskrypcji.

1
2
Jeżeli chcesz subskrybować dane np. z USA to kliknij w zakładkę North America 1, aby wyświetlić możliwości wyboru danych na żywo. W zależności od tego, która giełda i rodzaj produktu Cię interesuje wybierz odpowiednią subskrypcję. Możesz wybrać dane dla pojedyńczego rynku (np. NYSE lub NASDAQ) lub rodzaju instrumentu (np. OPRA dla opcji amerykańskich) 2 lub konkretne pakiety danych dla kombinacji rynków i instrumentów tzw. Quote Bundles 2.

1
2
3
Jeśli chcesz anulować subskrypcję w trakcie miesiąca to zostanie ona anulowana od początku następnego miesiąca kalendarzowego. Opłata za subskrybowane dane jest przeliczana i pobierana w walucie bazowej rachunku. Subskrybcja dokonywana jest na dany miesiąc kalendarzowy.  Usługę udostępnienia danych możesz aktywować kiedykolwiek i będziesz miał do niej natychmiastowy dostęp.

Uwaga: Koszt dostępu do notowań w czasie rzeczywistym nie zawiera podatku VAT. Podatek jest pobierany na podstawie adresu zamieszkania rezydencji posiadanego rachunku inwestycyjnego. Jest on pobierany w walucie bazowej/administracyjnej rachunku inwestycyjnego, podobnie jak ma to już miejsce w przypadku opłat za dane w czasie rzeczywistym. Podatek zostanie wykazany w raporcie z rachunku inwestycyjnego.

W przypadku pytań zawsze można skontaktować się z naszą linią obsługi klienta pod numerem tel. 800 080 563 lub poprzez email info@lynxbroker.pl.