Jak uzyskać aktualne notowania?

Na podstawie przyjętych niedawno regulacji LYNX nie może udostępniać danych opóźnionych do notowań akcji NMS ( National Market System). Zmiana weszła w życie 3. czerwca 2019.

Akcje NMS obejmują naprzykład giełdy NASDAQ i NYSE. Ograniczenie to dotyczy danych opóźnionych dotyczących ceny sprzedaży i kupna, spreadu i wykresu tych cen. Opóźnione dane dotyczące ostatniej transakcyjnej ceny ( last price) akcji na NMS są ciągle dostępne na platformie.

Klienci, którzy są zainteresowani tymi danymi, mogą skorzystać z następujących możliwości:

1. Wykorzystać dane opóźnione, publikowane na naszej stronie internetowej tutaj.

2. Skorzystać z tak zwanych Snap Quotes. Usługa ta jest skierowana przede wszystkim dla okazyjnych inwestorów, którzy chcą sprawdzić aktualną ofertę kupna i sprzedaży. Funkcja ta jest dostępna tylko na platformie instalowanej- LYNX Trading. Każdy klient dostaje kredyt w wysokości 1 USD na miesiąc umożliwiający mu wyświetlenie aktualnych cen. Po wykorzystaniu tego kredytu naliczana jest opłata w wysokości 0,01 USD za każde wyświetlenie ceny w USA i 0,03 USD poza USA.

-Na platformie należy oznaczyć lewym przyciskiem myszy daną akcję i również lewym przyciskiem wybrać „Snapshot”.

Więcej informacji uzyskasz po zalogowaniu do Zarządzania kontem–> Settings- User Settings- Market Data -Trading Platform-Market Data Subscriptions- Current Subscriptions

3. Subskrybować dane na żywo. Jest to usługa, z której korzystają przede wszystkim aktywni inwestorzy, którzy potrzebują mieć ciągły wgląd do cen na rynku. Pakiety dostępnych danych na żywo są rozdzielone według rynków, giełd i instrumentów. Dostęp do poszczególnych rynków akcji w USA można wykupić już od 1,5 USD za miesiąc kalendarzowy. Dodatkowe informacje na temat poszczególnych pakietów znajdą Państwo w Zarządzaniu kontem lub na naszej stronie internetowej tutaj.

Inwestowanie na giełdzie bez znajomości aktualnych rzeczywistych cen jest wysoce ryzykowne i dlatego go nie polecamy. Szczególnie realizacja zleceń typu MARKET może znacznie odbiegać od Państwa oczekiwań. Prosimy o rozważenie możliwości różnego typu zleceń jak również ewentualne wykorzystanie danych na żywo.

Posiadasz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami przez telefon, e-mail,  lub użyj czat w dolnym prawym rogu. Nasi pracownicy dostępni są w każdy dzień roboczy w godzinach od 9:00 do 18:00.

Kontakt z nami

Ewa Wasiak
Ewa Wasiak
Operations Manager