Jak poszerzyć dostęp do instrumentów?

LYNX daje inwestorom dostęp do ponad 100 rynków na całym świecie za pośrednictwem szerokiej gamy instrumentów. Dowiedz się, jak dodać więcej instrumentów do swojej platformy inwestycyjnej.


Aby wyświetlić bieżące aktywne możliwości inwestycyjne, zaloguj się do rachunku inwestycyjnego https://lynxbroker.pl, zrobisz to klikając na sekcję Zaloguj się/Pobierz1, a następnie otwórz Zarządzanie kontem 2.

1
2
Zaloguj się podając swoją nazwę użytkownika i hasło.

Po zalogowaniu znajdziesz się w portalu klienta. U góry lewej części rozroluj menu i kliknij w Settings 1następnie Account settings 2.

1
2
Na kolejnej stronie znajduje się sekcja Financial Information 1. Każdy instrument wymaga określonego doświadczenia w handlu, celów inwestycyjnych (Investment Objectives) 2 i źródła pochodzenia funduszy  (Source of funds) 3 , możesz je edytować, klikając w koło zębate 4 w tabeli „Financial information“

Poniżej znajduje się sekcja Trading Experience & Permissions5, gdzie zobaczysz aktualne pozwolenia do handlu na poszczególnych instrumentach.

1
2
3
4
5

Aby dodać lub usunąć poszczególne zezwolenie do handlu, kliknij koło zębate 1 .

1
Po rozszerzeniu wyboru na dany instrument wyświetlą się poszczególne lokalizacje, w których handel jest już dozwolony. Tutaj możesz dodać inną lokalizację lub typ instrumentu, klikając przycisk Add 1.

1
Po kliknięciu Add wyświetli się menu dla danego instrumentu. Wystarczy 1 zaznaczyć to co Cię interesuje i kliknąć przycisk Save 2 .

2
1
Następnie system powróci do poprzedniej strony. W ten sposób wybierz wszystkie interesujące Cię instrumenty. Jeśli nie możesz ich znaleźć, kliknij poniżej Additional products 1, gdzie zobaczysz rozszerzone menu. Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Continue 2, który jest z prawej strony na dole.

1
2
Po tym kroku może pojawić się okno z warunkami handlu na danym produkcie i innymi zastrzeżeniami. Przeczytaj wszystko i jeśli się zgadzasz, złóż podpis w polu Sign Here 1. Podpis bez znaków specjalnych, z uwzględnieniem dużych i małych liter. Na końcu kliknij przycisk Continue 2.

1
2
Następnie powinieneś otrzymać potwierdzenie, że Twój wniosek został przyjęty i jaki jest horyzont czasowy, w jakim będzie rozpatrywany. Zwykle dzieje się to w ciągu 24 godzin.

Penny stocks/pink sheets i ADR/ADS

W przypadku Penny Stocks są to akcje małych spółek, zwykle wyceniane do 5 USD, które są przedmiotem obrotu na amerykańskim rynku pozagiełdowym, czyli na nieregulowanym rynku. Należy pamiętać, że jest to najbardziej ryzykowny segment akcji, którymi można handlować jako inwestor lub trader i istnieje duże ryzyko utraty kapitału. Możesz odnaleźć to w kategorii Akcje/USA , „Penny stocks“.

Pod tą kategorią ukryte są również akcje spółek zagranicznych, które są przedmiotem obrotu w USA w formie tzw. ADR. Jeśli chodzi o kategorię „niesponsorowane ADR”, przedmiotem obrotu są również pozagiełdowe transakcje, które wymagają tego specjalnego zezwolenia.

WAŻNE

Handel na akcjach groszowych wymaga również posiadania doświadczenia oraz  co najmniej dobrej wiedzy  w zakresie handlu na opcjach.

  • Jednym z celów inwestycyjnych powinien być aktywny i spekulacyjny handel.

Jeśli podczas składania wniosku pojawią się komunikaty (Error) odnośnie Twoich informacji finansowych, możesz dokonać tych zmian samodzielnie aktualizując Financial Information w Account Settings

Wszyscy inwestorzy, którzy chcą handlować tego typu akcjami, będą musieli najpierw  posiadać dodatkowe zabezpieczenie rachunku w formie aplikacji zabezpieczającej na telefon komórkowy lub sms, więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

 

China Connect

LYNX jest pierwszym brokerem w Polsce, który handluje akcjami prawie 600 chińskich firm na giełdzie w Szanghaju. Akcje-A to akcje chińskich spółek notowane na giełdzie w Szanghaju, przeznaczone przede wszystkim dla chińskich inwestorów. Dzięki współpracy giełd w Szanghaju i Hongkongu chińskie akcje są również dostępne dla polskich inwestorów za pośrednictwem LYNX.

Również jest wymagane specjalnege pozwolenie do handlu.

Produkty lewarowane

Charakterystyczna kategoria produktów, która obejmuje możliwość handlu produktami lewarowanymi, aktywami eksponowanymi na kryptowaluty oraz produktami związanymi ze zmiennością. We wszystkich przypadkach są to bardzo zmienne dane i wzorce, więc ryzyko jest znowu bardzo wysokie. Niedozwolone dla poszczególnych krajów, tylko globalnie.