Dodatkowe zabezpieczenie aplikacją mobilną

Aplikacja LYNX Trading dodatkowo zabezpiecza Twój rachunek przy użyciu notyfikacji w procesie logowania. Nawet w przypadku braku połączenia z internetem, aplikacja nadal umożliwia logowanie za pomocą generatora kluczy.

Najpierw należy pobrać aplikację z Google Play w przypadku telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android, lub z App Store w przypadku telefonów komórkowych firmy Apple. W obu przypadkach aplikacja nazywa się LYNX Trading.

W Google Play lub w AppStore pobierz aplikację LYNX Trading i otwórz ją.  Kliknij w REGISTER TWO-FACTOR.

 

Jeżeli po otwarciu aplikacji pojawi się ekran z polami do wpisania danych do logowania, należy kliknąć Services w lewym górnym rogu, po czym ponownie pojawi się ekran podstawowy z przyciskiem REGISTER TWO-FACTOR.

 

Następnie po kliknięciu REGISTER TWO-FACTOR pojawi się strona która opisuje poszczególne kroki do konfiguracji zabezpieczenia. Kliknij w CONTINUE.

 

 

W dalszym kroku wpisz nazwę użytkownika (username) i hasło (password) Twojego rachunku inwestycyjnego.

 

 

Następnie otrzymasz SMS z kodem numerycznym na swój telefon komórkowy. Skopiuj kod z SMS-a do odpowiedniej linii w aplikacji mobilnej i kliknij SEND. Jeśli do tej pory używałeś karty do weryfikacji, to zamiast SMS-a wymagana jest weryfikacja za pomocą tej karty.

 

 

Na następnej stronie musisz utworzyć kod PIN, którego będziesz używać do logowania. Kod PIN musi mieć od czterech do sześciu cyfr i może być kombinacją cyfr i liter. Wpisz to hasło w linii PIN i powtórz w linii REPEAT PIN. Następnie kliknij ACTIVATE.

 

 

Jeżeli pojawi się poniższy komunikat, aplikacja jest prawidłowo zainstalowana i ustawiona. Kliknij w DONE.

 

Po zalogowaniu się do platformy lub Zarządzania Kontem, na Twój telefon zostanie wysłane powiadomienie. Powiadomienia nie przychodzą, gdy telefon nie jest połączony z Internetem lub jeśli nie masz skonfigurowanych ustawień telefonu, aby otrzymywać powiadomienia dotyczące aplikacji.

 

 

Po otwarciu powiadomienia aplikacja się otworzy. W zależności od możliwości Twojego telefonu aplikacja wymaga potwierdzenia odciskiem palca, Face ID lub wpisaniem kodu PIN. W polu PIN wprowadź kod utworzony podczas rejestracji weryfikacji dwuskładnikowej. Następnie kliknij w pole LOG IN, a zostaniesz zalogowany na daną platformę.

 

 

Jeżeli po zalogowaniu się do platformy lub Zarządzania kontem nie otrzymasz powiadomienia na swój telefon, sprawdź najpierw w ustawieniach telefonu, czy masz włączone wyskakujące powiadomienie dla danej aplikacji i czy masz telefon podłączony do Internetu. W przypadku, gdy powiadomienie nie dotrze do Ciebie, po wprowadzeniu danych logowania konieczne jest kliknięcie„Click here if you did not receive the message.“ Na następym ekranie pojawi się Challenge kod, który wprowadzisz do aplikacji mobilnej.

.

 

Następnie otwórz aplikację mobilną i kliknij pole Authenticate.

 

 

W przypadku gdy pojawi się ekran, na którym musisz podać dane logowania, kliknij SERVICES w lewym górnym rogu, a następnie pojawi się ekran z polem AUTHENTICATE.

 

 

Na następnej stronie w polu PIN wprowadź kod PIN utworzony podczas rejestracji weryfikacji dwuskładnikowej, w polu Wyzwanie wprowadź sześciocyfrowy kod, który został wyświetlony na komputerze. Następnie kliknij pole GENERATE RESPONSE.

 

 

Na telefonie pojawi się ośmiocyfrowy kod Response String. Wprowadź go w przygotowanym polu, które pojawiło się na Twoim komputerze. Po wprowadzeniu Response String kliknij LOG IN na komputerze i zaloguj się.

 

Co robić, gdy nie przychodzi SMS aktywacyjny?

Jeśli ponowna próba/reset telefonu okazały się nieskuteczne, skontaktuj się z obsługą klienta LYNX.

Czy można wyłączyć aplikację lub skorzystać z innej formy zabezpieczenia?

Nie. Ze względów bezpieczeństwa każdy rachunek LYNX musi być chroniony poprzez aplikację. Za jej pośrednictwem potwierdzasz również np. wypłaty pieniędzy oraz zmiany danych osobowych w Zarządzaniu Kontem.

Czy mogę stosować aplikację na tabletach iPad i Android?

Tak. Aplikację tę można pobrać i używać na iPad i innych tabletach. Procedura jest taka sama jak podczas instalacji i aktywacji na telefonie.

Czy aplikacja może być używana na wielu urządzeniach?

Nie. Ze względów bezpieczeństwa, używanie aplikacji dla jednego rachunku jest możliwe tylko na jednym urządzeniu. Na przykład, jeśli zmiensz telefon, należy zainstalować LYNX Trading na nowym urządzeniu w taki sam sposób, jak przy pierwszej instalacji.

Czy mogę korzystać z aplikacji do logowania do wielu rachunków?

Tak. Aplikacja umożliwia logowanie do wszystkich rachunków. Aby dodać użytkownika w aplikacji, kliknij pola Uwierzytelnij i Dodaj użytkownika.

Posiadasz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami przez telefon, e-mail,  lub użyj czat w dolnym prawym rogu. Nasi pracownicy dostępni są w każdy dzień roboczy w godzinach od 9:00 do 18:00.

Kontakt z nami

Ewa Wasiak
Ewa Wasiak
Operations Manager