Jak wpłacić środki?

Dla każdej waluty używane jest inne konto bankowe, często banki lub kraje, w których znajdują się banki, są również różne. Podczas tworzenia powiadomienia o wpłacie, które należy utworzyć przy każdej wpłacie depozytu otrzymasz dane bankowe potrzebne do wykonania przelewu. To powiadomienie można również utworzyć wcześniej.

Otwórz stronę internetową www.lynxbroker.pl w swojej przeglądarce i w prawym górnym rogu kliknij w Zaloguj się 1 a następnie wybierz Zarządzanie kontem 2 z rozwijanego menu. Zaloguj się za pomocą danych do logowania (nazwy użytkownika i hasła), których używasz logując się do platformy. Alternatywnie możesz zalogować się do Zarządzania Kontem używając bezpośrednio tego linku.

2
1
Po zalogowaniu, kliknij po lewej stronie ekranu Deposit 3.

3
Alternatywnie możesz użyć górnego Menu, aby wybrać Transfer & Pay 1 i następnie Transfer Funds 2.

1
2
Na następnej stronie wybierz Make a Deposit 3:

3

Po lewej stronie wybierz walutę 1, którą chcesz wpłacić. Następnie kliknij na Get Instructions 2 aby zapisać nowe konto bankowe.

1
2

Kliknij Yes w Save Bank Information 1 zachowaj informacje do wykorzystania w przyszłości. W polu Sending Institution 2 wpisz nazwę Twojego banku, w polu Account Number 3 wpisz numer konta bankowego. W polu Account Nickname 4 ustalasz nazwę, pod którą system zapisze Twoje konto bankowe. W polu Deposit Amount 5 wpisz kwotę którą chcesz wpłacić. Jeśli wysyłasz jednorazową wpłatę nie zaznaczaj Recurring Transaction 6 lub zaznacz jeśli wpłata będzie cykliczna. Następnie po prawej stronie kliknij Get Wire Instructions 7.

1
2
3
4
5
7
6

Kolejny ekran pokaże dane bankowe dla wpłaty w danej walucie. Wykonując przelew w swojej bankowości online, nie zapomnij podać w wiadomości dla beneficjenta numeru rachunku inwestycyjnego w LYNX oraz swojego imienia i nazwiska. Numer rachunku U1234567 / imię nazwisko (bez znaków diakrytycznych) 1 .

1
Wire funds to – bank odbiorcy i jego adres

Bank account Title & Address – odbiorca i jego adres

IBAN – numer konta bankowego w międzynarodowym formacie IBAN

Payment reference – wiadomość do odbiorcy

Correspondent bank – bank korespondencyjny i jego dane

Dokonując wpłaty z nowo dodanego konta bankowego, należy pamiętać, że konieczne może być dostarczenie wyciągu bankowego potwierdzającego, iż jest się właścicielem rachunku. Prośba ta zostanie wysłana następnego dnia po wpłynięciu depozytu. Dokument powinien zostać dostarczony poprzez Strefę Klienta (LYNX+). Otrzymasz również osobną wiadomość e-mail z informacją o tej prośbie.

Jeśli chcesz wpłacić pieniądze z konta, które masz już zapisane na platformie, kliknij na Make a Deposit następnie w zapisane wcześniej dane bankowe 1 

1

W takim przypadku masz wstępnie wypełnione informacje o koncie i walucie, więc po prostu wprowadź kwotę Deposit Amount 1i następnie potwierdź kliknięciem na Get Wire Instructions 2.

 

1
2

 

Na kolejnej stronie wyświetlą się dane bankowe dla wpłaty w danej walucie. Wykonując przelew w swojej bankowości online, nie zapomnij podać w wiadomości dla odbiorcy numeru rachunku inwestycyjnego w LYNX oraz swojego imienia i nazwiska. Numer rachunku U1234567 / imię nazwisko (bez znaków diakrytycznych) 1.

1
Wire funds to – bank odbiorcy i jego adres

SWIFT/BIC kód – kod banku odbiorcy

Bank account Title & Address – odbiorca i jego adres

International Bank Account Number – numer konta bankowego w międzynarodowym formacie IBAN

Payment reference – wiadomość do odbiorcy

Correspondent bank – bank korespondencyjny i jego dane

Kiedy mogę spodziewać się pieniędzy na rachunku w LYNX?

Do 2 dni roboczych.

Czy jest opłata depozytowa?

Twój bank może naliczyć opłatę za przelew wychodzący. LYNX nie pobiera opłat za wpłaty.

Środki nie dotarły – co teraz?

Jeśli pieniądze zostały pobrane z Twojego konta bankowego i minęły już 3 dni robocze, prześlij nam potwierdzenie transakcji na adres info@lynxbroker.pl, a my sprawdzimy i przypiszemy wpłatę do Twojego rachunku.

Co jeśli zapomniałem wpisać wiadomość dla odbiorcy?

Prześlij nam potwierdzenie transakcji wygenerowane w formacie PDF na adres info@lynxbroker.pl, a my sprawdzimy i przypiszemy wpłatę do Twojego rachunku.

Czy można wykonać wpłatę kartą lub z cudzego konta?

Nie, nie można wykonywać wpłat z użyciem karty płatniczej. Nie, nie można wykonać wpłat z cudzego konta bankowego (w tym konto firmowe) nawet jeśli jest to twój brat, żona itp.

Czy można wpłacać pieniądze z portfeli elektronicznych Revolut, TransferWise?

Nie. Dostawcy ci często korzystają z pośredników płatności, więc nie jesteśmy w stanie zweryfikować prawdziwego właściciela konta. W związku z tym płatność nie zostanie zaksięgowana prawidłowo.

Do czego służy bank korespondent?

Jeśli Twój bank nie ma tzw. rachunku wzajemnego w banku docelowym, musi skorzystać z usług innego, tzw. banku korespondencyjnego, do realizacji przelewu. Bank ten może pobierać dodatkową opłatę za swoje usługi, o której wysokości powinien poinformować Twój bank.

Co się stanie, jeśli wyślę środki na konto w innej walucie?

Bank odbiorcy nie zaksięguje pieniędzy na koncie, ale przeliczy je po kursie wymiany i będzie czekał około 10 dni. Następnie przelicza je z powrotem na swój kurs wymiany i przesyła je z powrotem na oryginalne konto w ciągu około 10 dni. Dlatego zalecamy natychmiastowe zażądanie wycofania płatności.

Czy mogę używać konta LYNX tylko lub głównie do przeliczania walut?

Nie. Jeśli konwersje oraz wpłaty i wypłaty w różnych walutach znacznie przekroczą Twój wolumen inwestycji, zostaniesz poproszony o zamknięcie konta.

Ze względu na zmienione szczegóły kont bankowych do wpłat dla wszystkich walut, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie aktualnych instrukcji wpłaty na końcu każdego powiadomienia o wpłacie. Nie przekazujemy informacji o szczegółach kont bankowych w przypadku wpłat ze względu na ryzyko wyłudzenia informacji.