Jak wpłacić środki?

Dla każdej waluty używane jest inne konto bankowe, często banki lub kraje, w których znajdują się banki, są również różne. Podczas tworzenia powiadomienia o wpłacie, które należy utworzyć przy każdej wpłacie depozytu otrzymasz dane bankowe potrzebne do wykonania przelewu. To powiadomienie można również utworzyć wcześniej.

Obecnie wpłaty PLN są kierowane do banku w Niemczech. Pracujemy nad otwarciem lokalnego konta bankowego do wpłat i wypłat PLN. Zanim to nastąpi, oferujemy klientom zwrot ewentualnych opłat bankowych związanych z wpłaceniem lub wypłaceniem pieniędzy na ich rachunki inwestycyjne. Warunki tej kampanii można znaleźć tutaj.

Otwórz stronę internetową www.lynxbroker.pl w swojej przeglądarce i w prawym górnym rogu kliknij w Zaloguj się 1 a następnie wybierz Zarządzanie kontem 2 z rozwijanego menu. Zaloguj się za pomocą danych do logowania (nazwy użytkownika i hasła), których używasz logując się do platformy. Alternatywnie możesz zalogować się do Zarządzania Kontem używając bezpośrednio tego linku.

2
1
Po zalogowaniu, kliknij po lewej stronie ekranu Deposit 3.

3
Alternatywnie możesz użyć górnego Menu, aby wybrać Transfer & Pay 1 i następnie Transfer Funds 2.

1
2
Na następnej stronie wybierz Make a Deposit 3:

3

Po lewej stronie wybierz walutę 1, którą chcesz wpłacić. Następnie kliknij na Get Instructions 2 aby zapisać nowe konto bankowe.

1
2

Kliknij Yes w Save Bank Information 1 zachowaj informacje do wykorzystania w przyszłości. W polu Sending Institution 2 wpisz nazwę Twojego banku, w polu Account Number 3 wpisz numer konta bankowego. W polu Account Nickname 4 ustalasz nazwę, pod którą system zapisze Twoje konto bankowe. W polu Deposit Amount 5 wpisz kwotę którą chcesz wpłacić. Jeśli wysyłasz jednorazową wpłatę nie zaznaczaj Recurring Transaction 6 lub zaznacz jeśli wpłata będzie cykliczna. Następnie po prawej stronie kliknij Get Wire Instructions 7.

1
2
3
4
5
7
6

Kolejny ekran pokaże dane bankowe dla wpłaty w danej walucie. Wykonując przelew w swojej bankowości online, nie zapomnij podać w wiadomości dla beneficjenta numeru rachunku inwestycyjnego w LYNX oraz swojego imienia i nazwiska. Numer rachunku U1234567 / imię nazwisko (bez znaków diakrytycznych) 1 .

1

Wire funds to – bank odbiorcy i jego adres

Bank account Title & Address – odbiorca i jego adres

IBAN – numer konta bankowego w międzynarodowym formacie IBAN

Payment reference – wiadomość do odbiorcy

Correspondent bank – bank korespondencyjny i jego dane

Jeśli chcesz wpłacić pieniądze z konta, które masz już zapisane na platformie, kliknij na Make a Deposit następnie w zapisane wcześniej dane bankowe 1 

1

W takim przypadku masz wstępnie wypełnione informacje o koncie i walucie, więc po prostu wprowadź kwotę Deposit Amount 1i następnie potwierdź kliknięciem na Get Wire Instructions 2.

 

1
2

 

Na kolejnej stronie wyświetlą się dane bankowe dla wpłaty w danej walucie. Wykonując przelew w swojej bankowości online, nie zapomnij podać w wiadomości dla odbiorcy numeru rachunku inwestycyjnego w LYNX oraz swojego imienia i nazwiska. Numer rachunku U1234567 / imię nazwisko (bez znaków diakrytycznych) 1.

 

1
Wire funds to – bank odbiorcy i jego adres

SWIFT/BIC kód – kod banku odbiorcy

Bank account Title & Address – odbiorca i jego adres

International Bank Account Number – numer konta bankowego w międzynarodowym formacie IBAN

Payment reference – wiadomość do odbiorcy

Correspondent bank – bank korespondencyjny i jego dane

Kiedy mogę spodziewać się pieniędzy na rachunku w LYNX?

Za 2 lub 3 dni robocze.

Czy jest opłata depozytowa?

Twój bank może naliczyć opłatę za przelew wychodzący. LYNX nie pobiera opłat za wpłaty.

Środki nie dotarły – co teraz?

Jeśli pieniądze zostały pobrane z Twojego konta bankowego i minęły już 3 dni robocze, prześlij nam potwierdzenie transakcji na adres info@lynxbroker.pl, a my sprawdzimy i przypiszemy wpłatę do Twojego rachunku.

Co jeśli zapomniałem wpisać wiadomość dla odbiorcy?

Prześlij nam potwierdzenie transakcji wygenerowane w formacie PDF na adres info@lynxbroker.pl, a my sprawdzimy i przypiszemy wpłatę do Twojego rachunku.

Czy można wykonać wpłatę kartą lub z cudzego konta?

Nie, nie można wykonywać wpłat z użyciem karty płatniczej. Nie, nie można wykonać wpłat z cudzego konta bankowego nawet jeśli jest to twój brat, żona itp.

Czy można wpłacać pieniądze z portfeli elektronicznych Revolut, TransferWise?

Nie. Dostawcy ci często korzystają z pośredników płatności, więc nie jesteśmy w stanie zweryfikować prawdziwego właściciela konta. W związku z tym płatność nie zostanie zaksięgowana prawidłowo.

Do czego służy bank korespondent?

Jeśli Twój bank nie ma tzw. rachunku wzajemnego w banku docelowym, musi skorzystać z usług innego, tzw. banku korespondencyjnego, do realizacji przelewu. Bank ten może pobierać dodatkową opłatę za swoje usługi, o której wysokości powinien poinformować Twój bank.

Co się stanie, jeśli wyślę środki na konto w innej walucie?

Bank odbiorcy nie zaksięguje pieniędzy na koncie, ale przeliczy je po kursie wymiany i będzie czekał około 10 dni. Następnie przelicza je z powrotem na swój kurs wymiany i przesyła je z powrotem na oryginalne konto w ciągu około 10 dni. Dlatego zalecamy natychmiastowe zażądanie wycofania płatności.

Czy mogę używać konta LYNX tylko lub głównie do przeliczania walut?

Nie. Jeśli konwersje oraz wpłaty i wypłaty w różnych walutach znacznie przekroczą Twój wolumen inwestycji, zostaniesz poproszony o zamknięcie konta.

Ze względu na zmienione szczegóły kont bankowych do wpłat dla wszystkich walut, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie aktualnych instrukcji wpłaty na końcu każdego powiadomienia o wpłacie. Nie przekazujemy informacji o szczegółach kont bankowych w przypadku wpłat ze względu na ryzyko wyłudzenia informacji.