Jak wygenerować raport z rachunku?

Niezbędne dokumenty dla administratora podatkowego należy złożyć do rocznego zeznania podatkowego. W LYNX nie ma możliwości automatycznego generowania dokumentu podatkowego, jednak w zarządzaniu kontem można wygenerować pełny przegląd zakończonych transakcji, który zawiera wszystkie niezbędne dane.

Otwórz stronę internetową www.lynxbroker.pl w przeglądarce i zaloguj się za pomocą loginu i hasła do Zarządzania Kontem 2.

2

Kliknij Reports 1 w górnym pasku Menu a następnie z rozwijanej listy wybierz Statements 2 .

1
2

Tutaj masz różne opcje generowania raportów. Wybierz pierwszą opcję, aby uzyskać kompleksowy przegląd transakcji na rachunku inwestycyjnym “Activity” 1  następnie kliknij na strzałkę 2 na końcu linii.

 

1
2
Jeśli chcesz wygenerować raport za określony okres, wybierz okres, za który chcesz raportować, przełączając się na Custom Date Range 1 i wybierając początkową 2 i końcową 3 datę. W sekcji Select a Format/Action wybierz format w ktorym chcesz pobrac raport. Aby zatwierdzić kliknij DOWNLOAD 4.

1
2
3
4
 

 

Wygenerowany raport wygląda jak poniżej:

Każdy wiersz w wyciągu można otworzyć i przyjrzeć się bardziej szczegółowo wszystkim interesującym Cię informacjom. W wyciągu znajdziesz pełne informacje o stanie konta, zrealizowanych transakcjach, otwartych pozycjach, przyznanych dywidendach itp.

Jeśli posiadasz walory, które dają dywidendy, odpowiednie informacje znajdziesz w sekcji Dywidendy. Jeśli na wyciągu nie widzisz linii Dywidendy, oznacza to, że nie otrzymałeś jeszcze żadnych dywidend. Możesz przeczytać więcej o sposobie wypłaty dywidendy w LYNX tutaj. Najpopularniejszą formą wypłaty dywidendy jest gotówka, od której potrąca się odpowiedni podatek (witholding tax).

W dniu następnym po “ex-dividend date” zobaczysz zmianę w zakładce Change in Dividend Accruals 1.

Druga zmiana nastąpi w dniu wypłaty dywidendy tzw. payment date, kiedy kwota z Change in Dividend Accruals 1 pojawi się w Dividends 2. Wartość ta jest wyższa od liczby wyświetlanej poprzednio w kolumnie Kwota brutto o kwotę podatku (witholding tax). Zakładka Withholding Tax 3 pojawi się obok zakładki Dividends.

Dywidenda wypłacana na Twoje konto będzie zawsze pomniejszana o podatek u źródła, ponieważ dywidendy są zawsze opodatkowane u źródła. Aby zapobiec podwójnemu opodatkowaniu akcji USA, należy wypełnić prawidłowo wypełniony formularz W-8BEN.

Jeśli zdecydujesz się na otrzymanie nowych akcji spółki jako metodę wypłaty dywidendy, to sposób wyświetlania na wyciągu z rachunku handlowego będzie inny.

1
2
3