Gdzie są przechowywane pieniądze z rachunku?

Rachunek inwestycyjny jest otwierany przez  LYNX  w firmie Interactive Brokers (UK) Ltd. („IB UK“). Zlecenia dotyczące zakupu, sprzedaży lub innego rodzaju transakcji z instrumentami inwestycyjnymi przesyłane przez firme Interactive Brokers LLC („IB US“). Instrumenty inwestycyjne oraz środki finansowe są przechowywane w IB US na kontach oddzielonych od aktywów spółki IB US. Więcej informacji o IB i ochronie portfela znajduje się na witrynie LYNX.  Jaka jest ochrona mojego portfela?

Całkowity kapitał który IB przechowuje dla swoich klientów, znajduje się na oddzielnym koncie. To konto jest oddzielone od reszty kapitału IB. IB raportuje codziennie do Commodity Futures Trading Commission (CFTC), a co tydzień do Komisji Papierów Wartościowych Securities and Exchange Commission (SEC). Akcje klientów LYNX, które są chronione przez IB są deponowane u niezależnego administratora.

Środki finansowe deponowane w różnych krajach

Biorąc pod uwagę, że LYNX umożliwia inwestorom otwarcie rachunku w 19 różnych walutach i posiadanie na jednym rachunku kilku różnych walut w tym samym czasie, te środki finansowe są przechowywane w bankach w różnych krajach. Środki wpłacone na rachunek inwestycyjny z LYNX np. w PLN znajdują się w banku w Polsce.

Dlatego ważne jest, aby zawsze wiedzieć, jaką walutę chcesz wpłacić na rachunek inwestycyjnym, aby pracownicy LYNX mogli Ci wysłać poprawne instrukcje wpłaty.