Rachunek inwestycyjny

Jeśli jesteś nowym klientem LYNX lub dopiero zastanawiasz się nad otworzeniem rachunku w tej sekcji znajdziesz niezbędne informacje na temat rachunku inwestycyjnego.

lynx-trading-platforma-handlowa

1. Rodzaje rachunków w LYNX

LYNX oferuje inwestorom dwa rachunki inwestycyjne: rachunek gotówkowy (cash) oraz rachunek marżowy (margin). Konta różnią się znacznie kilkoma podstawowymi funkcjami np. czas, po którym gotówka jest dostępna po zamknięciu pozycji, dostęp do instrumentów opartych o depozyt zabezpieczający tj. dźwigni finansowej lub zakup akcji bez posiadania obcej waluty .Więcej informacji o różnicach pomiędzy rachunkiem gotówkowym a marżowym znajdziesz tutaj.

2. Aktywacja rachunku

Aby aktywować rachunek, należy dokonać wpłaty (minimalna kwota wynosi 15 000 PLN lub ekwiwalent w innej walucie). Po aktywacji rachunku możesz zacząć handlować w LYNX!

Minimalny wiek do otworzenia rachunku gotówkowego to 18 lat, natomiast dla rachunku marżowego wymagany wiek to 21 lat. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

3. Wielowalutowy rachunek

Wielowalutowy rachunek w LYNX oznacza, że możesz wpłacać, przetrzymywać oraz wypłacać w różnej walucie (oferujemy ponad 20 walut w tym: PLN, EUR, GBP, USD, AUD, JPY, CAD, CHF, RUB, HKD i inne). Handel na rachunku w LYNX jest transparentny, ponieważ transakcje są zawsze zawierane w tej walucie, w której notowane są dane papiery wartościowe, np. akcje amerykańskie w dolarach amerykańskich, a akcje polskie w złotówkach. Handel w różnych walutach ma duży wpływ na wartość twojego portfela inwestycyjnego, a platforma LYNX jest pod tym względem bardzo elastyczna. Wymiana walutowa następuje po międzybankowych kursach spot i jest możliwa za pomocą platformy LYNX+ oraz LYNX Trading. Więcej informacji jak dokonać konwersji na platformie LYNX+ możesz znaleźć tutaj.

Aby uzyskać informacje na temat wpłat/wypłat kapitału w innych walutach niż obecnie posiadasz na rachunku oraz aby twoja wpłata została sprawnie zaksięgowana należy utworzyć powiadomienie o tej wpłacie zgodnie z instrukcją w linku.

4. Jak uzyskać dostęp do handlu na innych instrumentach w LYNX?

LYNX zapewnia inwestorom dostęp do ponad 100 rynków na całym świecie za pośrednictwem szerokiej gamy instrumentów. Jeśli już posiadasz aktywny rachunek i chcesz poszerzyć dostęp do innych instrumentów, których obecnie nie posiadasz, możesz o nie zawnioskować w swoim panelu klienta, logując się do Zarządzania kontem. Więcej informacji na temat jak dodać instrument do handlu znajdziesz tutaj.

5. Handel na amerykańskich funduszach ETF

Handel amerykańskimi funduszami ETF (spoza Europy) został tymczasowo ograniczony z powodu regulacji europejskich MIFID 2. Informacja na ten temat znajduje się tutaj.

W tym artykule edukacyjnym znajdziesz dodatkowe wskazówki na temat handlu na europejskich ETF.

6. Rachunek demo

Założenie rachunku demo jest fizycznie możliwe po aktywacji rachunku rzeczywistego. Rachunek demo jest nieograniczony w czasie i posiada dostęp do tych samych instrumentów jak na rachunku rzeczywistym. Jeśli jesteś jednak zainteresowany sprawdzeniem jak wyglądają platformy LYNX w linku znajdziesz webinar na temat obsługi platformy.

7. Poleć LYNX i otrzymaj $50

Poleć LYNX swoim przyjaciołom i znajomym, a otrzymasz $ 50 kredytu transakcyjnego na zwrot prowizji transakcyjnych, bez limitu jaką ilość osób polecisz. Każdy nowy klient którego polecisz również otrzyma $ 50 kredytu transakcyjnego na pokrycie prowizji handlowych. Możesz polecić osobę klikająctutaj.