Zabezpieczenie rachunku za pomocą SMS

Bezpieczeństwo Twojego rachunku jest zawsze priorytetem. LYNX oferuje dwa sposoby dodatkowego zabezpieczenia.

Pierwszą możliwością jest zabezpieczenie rachunku za pomocą aplikacji mobilnej według instrukcji, którą znajdziesz tutaj. Wystarczy pobrać aplikację i podążać za jej krokami na telefonie.

Drugą możliwością jest ustawienie przychodzące SMS. O tym sposobie dowiesz się właśnie w tej instrukcji.

Ważne jest, że każdy rachunek musi być dodatkowo zabezpieczony tylko jedną z tych metod. Którą wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Jeżeli Twój rachunek nie będzie posiadał dwupoziomowego zabezpieczenia, może dojść do ograniczeń zarządzania kontem, a nawet ograniczeń w handlu.

Jak ustawić zabezpieczenie za pomocą SMS?

Jeżeli dotychczas nie zabezpieczyłeś swojego rachunku, to po zalogowaniu do Zarządzania kontem automatycznie otrzymasz informację abyś wprowadził swój numer telefonu (zgodnie z opisem w punkcie 2.).

1) Jeżeli jesteś zalogowany na platformie inwestycyjnej, a złożysz zlenie, zobaczysz poniższą informację o restrykcji. Klikając na link “Click here to provide mobile phone number” 1 automatycznie przejdziesz do odpowiednej strony Zarządzania kontem.

1
2) W Zarządzaniu kontem otrzymasz informację o wprowadzeniu swojego numeru telefonu 1. Wprowadź go i wybierz odpowiedni kraj dla numeru kierunkowego 2 i kliknij w Continue.

1
2
3) W następnym kroku kliknij w Verify 1 aby zweryfikować swój numer telefonu.

1
4) Na numer telefonu, który wprowadziłeś wcześciej, otrzymasz SMS z kodem potwierdzającym. Ten wprowadź w pole 1.

1
5) Po udanej weryfikacji pojawi się zielony punkt 1 . Oznacza to, że twój numer telefonu został zweryfikowany. Kliknij w Continue 2.

1
2
6) W ostatnim kroku zobaczysz na ekranie okno, z którego możesz przejść do Zarządzanie kontem, klikając w “Continue to account Management1.

1
Uwaga: Możliwe jest, że niektórzy operatorzy telefoniczni (lub roaming w niektórych przypadkach) nie przetwarzają SMS zabezpieczającego. Dlatego zalecamy zabezpieczyć rachunek za pomocą aplikacji mobilnej, w której taka możliwość jest wykluczona.